Post Jobs

Co se společnými prostory?


Pro panelové domy bylo a někdy dodnes je typické to, že se tam žijící lidé starají hlavně o svůj byt. A to ostatní, to, co se jich bezprostředně nedotýká, do značné míry ignorují. Je to vidět třeba na tom, že tu obvykle bývají jednotlivé byty daleko uklizenější než společné prostory.

Je to tak. Tam, kde to člověku patří, se o to tento stará, tam si to utváří co nejdokonaleji k obrazu svému, zatímco někde za dveřmi, na chodbě, kterou se nanejvýš prochází, už je to o poznání zanedbanější. Protože společné prostory patří všem. A když patří všem, proč bych se o ně staral zrovna já? Tak smýšlí mnoho lidí mnoha panelových domů. A čím více lidí je takto smýšlejících, tím hůř to v takovém paneláku vypadá.

nakreslená uklízečka

Dalo by se říci, že by se to dalo jednoduše vyřešit. Ať jeden týden uklízí tahle domácnost, druhý týden tamta… Jenže pak mohou lehce vzniknout rozbroje. Jedni řeknou, že se o to starat nebudou, třetí prohlásí o druhých, že uklidili mizerně a tím jim přidělali fůru práce, někomu se nemusí líbit že to na něj připadlo zrovna v době největších lijáků a uklízeli v jednom kuse bahno z podlah, zatímco druhý měl havaj, protože měl uklízet v létě, kdy bylo sucho a navíc většina lidí odjela na dovolenou a nebyl tu tedy nikdo, kdo by nadělal nepořádek, dalšímu nevyhovuje termín, který na něj vyšel, protože má zrovna v plánu to a to… Podobných komplikací se může vynořit habaděj.

nakreslený kartáč

A jak to vyřešit ke spokojenosti všech? Nejlépe tak, že se úklid společných prostor objedná u profesionálů. Třeba pražská firma Modrý žralok uklidí společné prostory panelového domu ke spokojenosti všech jeho obyvatel, a to bez nepříjemného handrkování se. Profesionální uklízečky zvládnou uvést do dokonalého stavu vše od sklepa až po půdu, od podlahy až po strop. A lidem se pak v takovém domě žije jak? No báječně přece, jak jinak?