Post Jobs

Feng shui aneb ukliď, co můžeš!

Feng shui je starodávné čínské umění rovnováhy vody (shui) a větru (feng). Tyto dva elementy dokáží člověku jak prospět, tak také ublížit a právě feng shui nastoluje harmonii mezi těmito dvěma elementy a ty podporují dobé mezilidské vztahy, zdraví a psychiku. Feng shui se týká celého domu a jeho okolí, ale pro začátek je jednodušší se zaměřit pouze na byt a jeho uspořádání, aby byl v té správné harmonii. Uspřádání nábytku také hraje roli.
schody nad gaučem.jpg

Celkově jako první se člověk v domě podívá na nepořádek jako takový. A ten není zrovna vhodný jak z estetických důvodů, tak také proto, že zbytečně zabraňují volnému průchodu energií. Proto je dobré se zbavit všech nepotřebných předmětů, tzv. “cetek“. Teď si každý šáhněme do svědomí – určitě je někde ve Vašem bytě šuplík, krabice nebo zákoutí, kde co se jednou něco dostane, tak už to nikdy nespatří světlo světa. Tak takováto místa je také dobré pročistit.

Kromě fyzického úklidu bytu je samozřejmě vhodný také úklid emocionální. Pokud máte doma fotku vašeho ex-partnera nebo někoho, kdo Vás nějakým způsobem zradil, tak za pravé nedává moc smyslu, proč ji ještě vůbec máte a za druhé to také brzdí dobré energie a měli byste ji raději vyhodit. Ideální alternativa na místa těchto věcí jsou třeba květiny – ale ne řezané! A když už budete vybírat jaké, tak nejlépe ty s kulatými listy, protože připomínají peníze.

Pokud máte na oknech záclony, tak je udržujte čisté, aby nesloužily pouze jako lapače prachu. Během dne by měly být staženy ke stranám a v noci by měly být zatažené, protože otevřené okno v noci znamená průvodce smůly.
koberec před gaučem.jpg

Osvětlení by nemělo být nějak přehnaně ostré, lépe uděláte, když zvolíte nějaké tlumenější.

Dveře jsou hodně důležitým prvkem, neboť umožňují proudit energiím z jedné místnosti do druhé. Neměly by vrzat anebo být nějak poškozené, protože pak mohou šířit právě proudem energií podráždění a neklid. To jde ruku v ruce s tím, že v koupelně by měly být vždy zavřené a prkénko na záchodě vždy sklopené dolů, protože jím jinak uniká pozitivní energie.

A na konec nějaké rady, čemu se vyvarovat!

Zrcadlo naproti dveřím je tabu – protože by mohlo přicházející energii ze dveří rovnou odpálkovat zpátky, odkud přišla

Opravit nebo vyhodit – pokud máte doma pokažené věci, co hodláte používat, tak je opravte, jinak bez milosti vyhoďte, jinak si budete držet negativní energii.

Větrat, větrat, větrat – čím častěji větráte, tím lépe, protože obnovujete energie ve Vaše obydlí a pokud Vám větrání z nějakého důvodu vadí, tak se snažte alespoň větrat, když nejste doma