Post Jobs

Trio knih pro milovníky mýtů a legend


Čerti, bosorky a iné strašidlá
Tato slovenská kniha nás provede světem slovenských pověr. Narazíme zde na staré dobré známé, jenž se objevují i v našich pověstech – čerti, ježibaby. Dozvíme se o výskytu vlkodlaků a draků na Slovensku, jací nemrtví se zde údajně nacházejí. Svou část dostanou i obři, lesní žínky a další tvorové. Narazíme však i na méně známá strašidla, kupříkladu zmoka – bytost připomínající černé kuře.

O všech těchto bytostech se dozvíte v této poutavé knížce, jenž pro vás sepsali profesor Ján Michálek a autorka etnografických knih Dr. Katarína Nádaská.

Mýty a legendy starého Egypta
Myslíte si, že řecká mytologie má příliš mnoho bohů a je zbytečně složitá? V tom případě vám egyptští bohové pořádně zamotají hlavu.
Jedna z nejimpozantnějších civilizací v historii, nám totiž předkládá na tisíc pět set různých bohů, kteří navíc v egyptských mýtech nabývají hned několika podob a totožností.

Bylo těžké vyznat se v mnoha a mnoha mýtech, které se vzájemně proplétaly či si vzájemně protiřečily. Trvalo dlouhá staletí, než se badatelům podařilo rozplést háv tajemství, který je obklopoval a uspořádat je do srozumitelnější podoby. A právě tuto podobu, ve formě souvislého vyprávění nám přináší tato kniha od egyptoložky Joyce Tyldesley.
Poznejte blíže život tajuplných egyptských bohů, začtěte se do bajek a pohádek a nechte se zanést do starobylé říše faraonů.

Encyklopedie hrůzy a děsu
Připadají Vám předchozí dvě knihy příliš nudné? Rádi byste něco temnějšího? Hrůzyplné čtení, při kterém vám běhá mráz po zádech, ale zároveň ho nedokážete odložit?

Tak zaručeně vyzkoušejte tuto knihu. Seznámíte se s přízraky, nemrtvými a netvory všeho druhu. Projděte se po lesích obývaných vlkodlaky, po hřbitovech, kde se potuluje krvelačný ghúl. Navštivte hrad obývaný upíry, nebo vyplujte na moře pátrat po lodi duchů, zjevující se za nejhlubší noci. Tolik a ještě mnohem víc na vás čeká na stránkách této knihy od Forbese Scotta.