Post Jobs

Jak nepřibírat, abychom nemuseli hubnout!


Pokud se snažíme udržet si zdravou váhu, ale přesto přibíráme, je samozřejmě něco špatně. Někdy se na našem organismu takto projeví předchozí experimentování s různými dietami. Hrozí nám pak, že přibereme ještě více kilogramů, než kolik jsme jich při dietě a trápení s ní spojeném ztratili (starý známý efekt „jo – jo“). Další problém může být i ve špatném dávkování pohybu. Ano, pro naše zdraví a udržení zdravé hmotnosti je pohyb opravdu hodně důležitý! Někdy ovšem neúspěch způsobuje to, že je dávka pohybu příliš velká a příjem živin příliš malý. To se našemu tělu také nemusí líbit. Reaguje pak tvorbou „zásob na horší časy“. Zkrátka všeho moc škodí, organismus chce rovnováhu! Jak na to? Jen klid, nemusí to být tak složité!

zdravá polévka

Kvalitní potraviny

Vybíráme si potraviny, které opravdu potravinami jsou, ne chemické koktejly některých polotovarů. Prostě „obyčejné“ základní suroviny, ze kterých snadno připravíme „normální“ pokrmy. Pozor na porce! Jíme, ale nepřejídáme se! Hlavně ve večerních hodinách. Naše „spalování“ můžeme podpořit také vhodnými potravinovými doplňky, vyrobenými z rostlin domácích i exotických. Výborná je pro tento účel například caigua. Toto zboží ale nakupujeme jen v ověřených specializovaných obchodech, kde garantují jeho dobrou kvalitu a dokáží i poradit s užíváním.

Pomáhá zelenina

Příroda nám nadělila opravdu pestrá výběr zeleninových druhů. Připravovat si ji můžeme na mnoho způsobů. Ovšem pokud ji budeme konzumovat samotnou, budeme mít brzy hlad. Odborníci ji radí na talíři vždy doplnit kvalitní bílkovinou. Například vejci, libovým masem, sýry, ale třeba také ořechy nebo semínky.

Sladké jen k snídani, k obědu přílohu

Pokud máme rádi sladké, proč se trápit zákazy? Klidně si ho dopřejeme. Ale s mírou a jen ráno! Pak máme celý den na to, abychom kalorie navíc „vyběhali“. U oběda nezapomínáme na to, že naše tělo potřebuje i sacharidy! Přílohu v podobě těstovin, rýže či brambor nevynecháváme. Když chceme denní kalorický příjem tímto způsobem snížit, provedeme to raději u večeře.

víno ve sklenicích

Pozor na alkohol

Sklenka dobrého vínka večer asi neuškodí, ovšem ne každý den! Pokud jsme ale v situaci, kdy pracujeme na zhubnutí, tak si alkohol raději odpustíme! Dodává nám zbytečně kalorie. A navíc podporuje chutě na různé kalorické „dobrůtky“.