Post Jobs

Koho si to moje dcera vybrala?

Když vám vaše dospělá dcera oznámí, že si našla vážnou známost a dokonce se snad bude brzy vdávat, máte z toho určitě radost. Vaše upřímné potěšení však mizí, když se dozvíte, že váš budoucí zeť je téměř starší než vy sama. Jenže vaše dcera je dospělá, ač vy jí stále vidíte jako malou holčičku. A na souhlas rodičů čekat nebude. Vy z toho však nemůžete spát a neustále přemýšlíte, jaký postoj máte k jejímu rozhodnutí zvolit. Zcela správně však předpokládáte, že vám nezbude nic jiného, než je respektovat. Snaha najít motiv, proč se vaše dcera rozhodla pro výrazně staršího partnera, vás však bude stále pronásledovat.
 černoši na svatbě
Mladíci ji zklamali?
Pokud dívka měla před starším mužem několik známostí se svými vrstevníky a ty skončily zklamáním, je možné, že začala srovnávat. A vše mluví ve prospěch jejího současného zralého a zkušeného muže. Rozhodla se tedyvědomě a promyšleně spojit svůj život s někým, kdo jí je schopný dát to, po čem touží a co ji stejně staří nebo jen o pár let starší mladíci dát nedokázali. Konečně získala zázemí, pocit jistoty a jednání, jaké si vždy přála. Vztah může být bezproblémový, protože mladá dívka bývá na svůj věk vyzrálejší než je obvyklé a starší muž se zase může cítit být stále více klukem.
 láska za soumraku
Hledá náhradu otce?
Poněkud jiná je situace, kdy mladá žena dává přednost o generaci staršímu partnerovi, aby si vynahradila v dětství chybějícího otce nebo citové problémy s ním. V dospělosti poté hledá lásku a porozumění nevědomě u staršího muže. Dívka tedy sama přesně neví, co jí k tomuto rozhodnutí vede, cítí jen, že vztah se starším partnerem je pro ni ten pravý. Hrozí však to, že si bude svého budoucího muže idealizovat a chovat se k němu spíše jako k rodiči. To by ale partner nemusel unést, a proto pro zachování dlouhodobého spokojeného vztahu si i přes věkový rozdíl musí k němu najít cestu jako k sobě rovnému.