Post Jobs

Léčba hemoroidů v domácím prostředí

Při vzniku problémů s konečníkem je samozřejmě nejvhodnější okamžitá návštěva lékaře. Ať už se objeví krvácení, odchod hlenu, svědění či bolestivost nebo výhřez sliznice z konečníku, je lékařská pomoc tou nejlepší a nejvhodnější. Čím dříve lékaře navštívíte a začnete své problémy řešit, tím pro vás bude léčba snadnější. Snadnější znamená, že se s největší pravděpodobností bude provádět ambulantně nikoliv operativně, už z toho vyplývá , že je to mnohem lepší než pozdější hospitalizace.

aloe vera

Léčbu hemoroidů však můžete podporovat také v domácím prostředí. Jak?

  • Sedací koupelejsou výborné. V případě výskytů zvětšených uzlin si dopřejte sedací koupel každý večer. Je vhodné přidat hrst soli nebo odvar z dubové kůry.
  • Doplňujte vitamíny. Vitamín C s bioflavonoidy a vitamín E jsou na tento boj opravdu velmi vhodné.
  • Dopřejte si šťávu z aloe vera. Ta má výborné protizánětlivé účinky a pomáhá odstranit zácpu.

žena

  • Vhodné jsou také mastičky. Nejlepší je kostivalová mas či odvar z jírovce obecného.
  • Vláknina, vláknina, vláknina. Dostatek vlákniny pomáhá odstraňovat zažívací potíže související se špatným trávením či špatným vyprazdňováním. Proto jezte potraviny obsahující dostatečné množství vlákniny, jako jsou například celozrnné potraviny, luštěniny, ovoce či zelenina, ořechy, listová zelenina či rýže.
  • Choďte na záchod denně. Zkuste své tělo naučit pravidelnosti. Díky dostatku vlákniny se určitě zlepší vaše vyprazdňování. Proto si udělejte rituál, který budete opakovat každý den. Například ráno vypijete sklenici vody, sníte vločky s banánem a následně se půjdete vyprázdnit. I zde platí, soustřeďte se na to, co děláte.
  • Klystýr.Ač se to může zdát nepříjemné, není to tak hrozné. Dá se to zvládnout naprosto v pohodě. Navíc se vyprázdníte tak, jak už možná dlouho ne. Díky tomu nebudete trpět se zácpou.
  • Vhodné jsou rovněž aromaterapeutické koupele – přidejte do koupele například éterický olej, heřmánkový nebo mátový.