Post Jobs

Technika sloužící k údržbě zahrady

Když se řekne zahrada, většina lidí si vybaví klídek a pohodičku, pokud možno ještě u bazénu. To jsou ovšem představy jedinců, kteří se nikdy nemuseli o zahradu starat. Ve skutečnosti je tento zelený kout nutné dlouhodobě opečovávat, jinak na něm nebude k žití. Jakmile se rozmůže plevel nebo začne divoce růst tráva, již se nebude jednat o klidné místo, kde si člověk může na chvíli odpočinout, ale džungle, kam se bude každý bát i podívat. Z toho důvodu je vhodné mít po ruce kvalitní techniku, se kterou je údržba zahrady relativně jednoduchá a hlavně rychlá.

sekání zahrady

Sekačky různých typů

Asi každé malé dítě ví, že tím nejzákladnějším nástrojem, bez kterého se žádná zahrada, dvorek nebo park neobejde, jsou sekačky. Zarovnávat trávu ručně je opravdu řehole, která se už dlouhá staletí nedělá. Ovšem i dnes se dají běžně koupit manuální sekačky. Jejich výhoda je v ceně, která je skutečně hodně nízká, ovšem jedná se o stroje, které jsou reálně použitelné pouze pro menší pozemky. Pro stříhání trávníku na více než dvou metrech čtverečních je vhodné zapojit buďto benzínovou sekačku, nebo elektrický typ. Benzínové modely se hodí na úpravu větších ploch, zatímco ty elektrické mají díky kabelu omezený dosah a hodí se hlavně pro zkrášlování menších pozemků.
kočka u sekačky

Nedostupná místa

Problém sekaček je, že jsou poměrně velké, a tudíž je problém je dokázat vtlačit všude. To ovšem trávu nezajímá a roste si klidně i v těsné blízkosti rozličných objektů jako jsou stromy nebo budovy. Tam se se sekačkou nikdo nedostane, a z toho důvodu je vhodné použít křovinořez. S jeho pomocí je možné zastřihnout nejen jinak nedostupné trsy trávy, ale třeba i zkrátit větve u stromu nebo u keřů. Jedná se o velice užitečného pomocníky, který stejně jako sekačky může mít buďto benzínový nebo elektrický motor. Na rozdíl od nich se však nejedná o nic drahého. Křovinořez se dá koupit i za méně než tisícovku.