Post Jobs

Teprve včera jsem založil firmu a hned první složenka?

Ve chvíli kdy se rozhodnete do toho, jak se říká: „prásknout“, vyřídíte si během čtvrt hodiny výpis z Živnostenského rejstříku, zaplatíte 1000 Kč a jedete domů s dobrým pocitem, jak to bylo jednoduché, čeká vás v následujících dnech nemilé překvapení. Přijde vám totiž složenka vyzývající k úhradě zápisu do Rejstříku obchodu a živnosti. Odesílatelem je firma Informatik – Česká republika, spol s.r.o.
zápisky z pc
Co to je? Mám to zaplatit?
Částka složenky se pohybuje kolem dvou tisíc korun. První myšlenka, která vás v tu chvíli jistě napadne, bude: „Proč mi o tom nikdo neřekl? S těmito náklady jsem nepočítal/a.“
Ale pozor! Tuto složenku platit nemusíte. Jedná se o takový menší, a zřejmě i legální podvod. Žádný veřejný Rejstřík obchodu a živnosti totiž neexistuje. Rejstříky máme totiž dva: Veřejný registr živnostenského podnikání, a veřejný rejstřík firem. Navíc jsou tyto zápisy automaticky a zadarmo. V tomto případě se jedná o soukromý Rejstřík obchodu a živnosti. Nemáte tedy povinnost nic platit. Přesto se najdou lidé, kteří nevědomky složenku zaplatí. Proto také obrat firmy Informatik – Česká republika, spol s.r.o. byl např. v roce 2016 byl téměř 4,5 milionu korun.
brýle na pc
A co v případě, že zaplatím?
Pokud projevíte zájem o zápis do Rejstříku obchodu a živnosti tím, že zaplatíte tuto složenku, budete zaregistrováni do tohoto soukromého rejstříku, kam mají přístup pouze firmy v něm zapsané. Doufám tedy, že zápis do Rejstříku obchodu a živnosti stejně jako já povazujete za zbytečný a vyhnete se tak prvnímu výdaji hned ze startu podnikání. Pozor! Tento dopis nemusíte dostat jen od firmy Informatik – Česká republika, spol s.r.o. Takovýchto firem je více. Těží z neznalosti lidí, proto nepodporujte tyto „legální“ podvody a před startem svého podnikání si důkladně prostudujte co je potřeba platit, splnit a hlásit.