Post Jobs

Vánoční trhy v Drážďanech

Návštěvníci mohou procházet celým městem a postupně navštěvovat zdobená místa se stánky, která hrají vánoční atmosférou. Nejznámějším centrem je Striezelmarkt, který se koná každoročně na náměstí Altmarkt. Další stánky a trhy jsou rozeseté po celém městě, například na náměstí Neumarkt, na Prager Strasse či na nádvoří zámecké stáje Stalhof.
Vánoční trh na Striezelmarkt byl založen již v roce 1434 a je tedy jedním z nejstarších největších trhů, kde najdete na 250 stánků s řemeslnými výrobky, skleněnými ozdobami, kulinářskými výtvory i nápoji na zahřátí. Tradičními pochutinami jsou perníčky a sušené ovoce nebo i známá figurka kominíčka ze sušených švestek.
Drážďany vánoční trhy pohled z výšin
Charakteristikou trhů je i velká Vánoční pyramida. Trhy vrcholí tradiční Štolovou slavností, která začíná na náměstí Schlossplatz v dopoledním čase a končí na náměstí Altmarkt v odpoledních hodinách. Na prvním z náměstí je vždy odhalena tradiční obrovská štola. Štola dále putuje na náměstí Altmarkt, kde se slavnostně rozřízne a její kousky se prodají. Tradicí během adventu je atrakce pro děti, kdy Mikuláš čte každý den dětem příběh z adventního kalendáře vánočních trhů.
Drážďany ulice
Vánoční atmosféru můžete nabrat i za řekou Augustusmarkt, kde je pestrost stánků rovněž vysoká a u zlaté sochy se do výše ční ruské kolo. V Drážďanech je k vidění i tradiční středověký vánoční trh na nádvoří zámecké stáje Stalhof, na kterém dělá sváteční atmosféře kulisu do středověku laděné stánky i výzdoba. Na náměstí Neumarkt mimo jiné můžete obdivovat i krásku drážďanského kostela Frauenkirche. Na těchto trzích je každoročně k vidění unikátní dřevěný stánek se zdobnými soškami. Každopádně každý stánek na každém trhu je unikátní svou zdobností a citem pro detail i německé tradice. Zdobnost stánků v Drážďanech je dech beroucí a v jiných státech Evropy podobné nenajdete.