Post Jobs

Žárovky, které se vám vyplatí

Věděli jste, že správné umístění vhodných žárovek vám může ušetřit až tisíce ročně? Řeč bude hlavně o LED žárovkách a to proto, že vám ušetří až o 90% více energie než běžné žárovky a mají velmi dlouhou životnost. Druhů LED žárovek je na trhu skutečně spousta, mají různé tvary, velikosti, patice, závity, různou sílu elektrického napětí (počet W), a navíc je nepoškodíte častým vypínáním a zapínáním. Dnes je možné už umístit LED žárovky prakticky po celém bytě, ale je pravda, že i v tomto případě si za kvalitu připlatíte. Věřte, že v tomto případě se bude jednat o výhodnou investici, která vydrží a peníze se vám postupem času vrátí v podobě úspory energie.
hromada žárovek

Výkon LED žárovek
 àJen pro porovnání výkonu LED a běžných žárovek, je prokázáno, že LED žárovka s výkonem 2W se vyrovná běžné žárovce o 25W.

Životnost LED žárovek
àLED žárovky mají životnost až 50 000 hodin svícení, čímž předčí všechny ostatní druhy úsporných žárovek na trhu. Jen pro porovnání, klasické žárovky svítí průměrně 1 000 hodin, potom jejich životnost končí.

Barva světla LED žárovek
Faktor, který dost ovlivňuje každodenní pohodu ve Vašem bytě/domě je také tón osvětlení uvnitř prostorů. Teplejší odstíny samozřejmě působí na lidskou psychiku lépe, proto do prostorů, které slouží pro spaní a odpočinek, vybírejte teplejší barvy, které vám poskytnou LED žárovky s počtem kelvinů (K) 2 800 – 3 300. Čím více kelvinů, tím je barva studenější. Tam, kde je třeba mít osvětleno skutečně řádně, zvolíme LED žárovky s vyšším počtem kelvinů (5000 – 6000 K), ty je vhodné umístit např. do kuchyně, pracovny a do místností s nedostatkem přirozeného denního světla. Tento typ je vhodný taky při léčbě podzimních a zimních depresí, kdy nahrazuje pacientům denní světlo.
stromy v žárovce
Úhel vyzařování
Při výběru je také třeba dbát na úhel, kterým bude žárovka rozptylovat světlo. Platí, že čím větší prosto chcete žárovkou osvítit, tím větší úhel by měla mít. Úhel je vždy uveden na obale žárovky. Jako příklad je možno uvést žárovku do stolní lampičky, bodovou žárovku a žárovku na osvícení celé místnosti. Pro stolní lampičky postačí velmi nízký úhel, u bodovek potom úhel 45 ° – 100 °, a u žárovek pro celou místnost asi 270 °.
Pokud zařizujete nové vybavení bytu či domu nebo vám jen došly žárovky a chystáte se koupit nové, určitě vám doporučujeme právě LED žárovky. Ušetříte s tím nejen tisíce ročně pro sebe ale i přírodu.