Post Jobs

Jednoduchá prevence před civilizačními chorobami


Po mnoha letech přišli vědci s překvapivými informacemi o pití kávy, která všechna dosavadní přesvědčení úplně obracejí a tvdí, že vše je jinak.
Kávu pijeme již po mnoho století a za tu dobu se stala oblíbeným a tradičním nápojem. Vždy se nám tvrdilo, že s její konzumací máme být opatrní, protože by nám více šálků denně mohlo přinést neúměrné zvýšení tlaku a další srdeční a zažívací potíže. Najednou je vše jinak a pití kávy již není zlozvykem, na který bychom si měli dát z hlediska svého zdraví pozor, ale naopak podle lékařů tekutina, která nás před obávanými civilizačními nemocemi chrání a naše zdraví posílí.
kávový šálek

Důvodem, proč se najednou všechny škodlivosti kávy popírají, je prý především to, že se dosud poukazovalo pouze na kofein, který obsahuje a zapomnělo se na to, že v ní najdeme dalších více než dva tisíce aktivních látek, např. oleje, kyseliny, bílkoviny a minerální látky, které se až nyní začaly zkoumat. Proto také všechny blahodárné účinky má i káva bez kofeinu.
 kávové tácky
JAK KÁVA NAŠEMU ZDRAVÍ PROSPÍVÁ
Zjistilo se, že káva má čtyřikrát více antioxidantů než zelený čaj. Brání předčasnému stárnutí a riziko úmrtí snižuje při třech šálcích denně o 18 % proti těm, kdo ji nepijí. Nové testy dospěly k závěru, že při její konzumaci mají lidé v organizmu nižší míru zánětlivosti, že slouží jako prevence vzniku obávaného Alzheimera a zlepšuje průběh Parkinsonovy choroby. Káva dokáže také tlumit až o polovinu bolest, především svalů po dlouhodobé zátěži.
Vůbec nejpřekvapivější je závěr, že káva už není spojována s výskytem ischemické choroby srdeční, s mrtvicí, rakovinou a dokonce ani s cukrovkou. Naopak její pravidelné pití snižuje riziko cukrovky II. typu až o 50 %!
I když tomu všemu nemusíme úplně věřit, víme již, že káva neškodí a určitě není zanedbatelný její psychický přínos jako je vůně nápoje a duševní odpočinek při jejím pití.