Post Jobs

Kde a jak používat kokosový olej

Také jste už slyšeli o kokosovém oleji? V mnoha časopisech se jeho účinky neustále omílají. Jak ho ale správně použít?

Pomocník ke kráse

V koupelně ho opravdu využijete. Trápí-li vás suchá, začervenalá pokožky, zkuste se zbavit odličovacích přípravků a vsaďte právě na kokosový olej. Poradí si i s nejtěžším make-upem nebo červenou rtěnkou – navíc na vaší pokožce zanechá ochranný film, který se přes noc vstřebá.
Určitě se k vám také doneslo jeho používání k růstu vlasů. Mimo jiné vám ale zajistí také krásný lesk a pomůže v boji proti lámavým konečkům. Stačí jej jednou za čtrnáct dní nanést ke kořínkům vlasů a rozetřít do jejich délek. Poté jej zakryjte ideálně látkovou čepicí na vlasové masky z drogerie a běžte spát. Ráno olej z vlasů pečlivě vymyjte oblíbeným šamponem, aby se vám vlasy nemastili. Změnu poznáte už po prvním použití. Přejete-li si také míst vlasy delší, ale stále vám nerostou, zkuste do oleje přimíchat šťávu z cibule. Tuto tinkturu pak aplikujte před každým umytím na asi patnáct minut.
Jestli vás trápí nepříjemné jizvy na těle nebo strie, pomůže vám olej i zde. Těchto vad kůže se přirozenou cestou bohužel nikdy úplně nezbavíte, olej vám je ale pomůže zesvětlit a udělá je méně viditelné. Pro lepší účinek ho smíchejte s gelem z aloe vera.
kokosové ořechy.jpg

Zdravě v kuchyni a hubnutí

Jak jsme již zmiňovali na začátku článku, olej můžete používat i k potravinářským účelům. Pokud si libujete, že na něm budete smažit nedělní řízky a přidáte jej také do fritovacího hrnce, jste ale na omylu. Kokosový olej má daleko nižší teplotu, při níž se začne přepalovat, než například olej řepkový nebo slunečnicový. Zde na jeho použití tedy raději zapomeňte.
kokosový šampon.jpg
Použít jej ovšem můžete například při přípravě lívanců. Mašlovačkou jím vytřete nepřilnavou pánev – lívance budou daleko dietnější.
Použít jej také můžete při rozpouštění čokoládové polevy nebo místo běžných olejů do koláčů.
Tak šup do kuchyně!