Post Jobs

Krása za humny

Doby, kdy jsme závistivě vzhlíželi přes železnou oponu k horským střediskům na západě je již naštěstí za námi. Rok 1989 nám uvolnil do té doby zakázané destinace a lidé se začali rozjíždět do všech koutů světa ve všech ročních obdobích a začali být náročnější i ve svých požadavcích, při domácí rekreaci. Prvotní opovrhování a podceňování domácích destinací, berme jako daň za dlouhé roky škrcení všech cestovatelských tuh, bývalým režimem. Lidé museli až ve světě poznat, že krásy kterými je obdarována naše příroda jsou neopakovatelné a nepřenositelné. A tak se vlastně díky zahraničí začali čeští turisté vracet zase domů a začali naplňovat naše zimní i letní horské střediska.

příroda

Zahraniční klientela zůstala věrna a se zvyšující se úrovní služeb se začala navyšovat, a když připočteme výhodu, že západní turisté jsou díky svým příjmům a kurzu jejich měn vůči koruně i cenově ve velmi výhodné pozici, začaly se destinace plnit a turisté si začali vybírat i podle atraktivity a úrovně nabídky a cena již nebyla tou prioritní záležitostí. Náročnost turistů, kteří viděli zázemí v zahraničních resortech a vyžadovali stejné podmínky i doma, posunuli úroveň turistických služeb v Čechách, minimálně do Evropské špičky. Tímto přerodem si procházely i turistické střediska v Orlických horách.

aktivita

Kdo byl na místě za bývalého režimu a navštívil by místo dnes, musel by si připadat, jako pan Brouček v knize pana Čecha, který se propadl v čase a prostoru. Naše středisko Čenkovice se nachází na úpatí Bukové hory, která má výšku 958 m. n m. a poskytuje svým návštěvníkům komfort, který bez uzardění můžeme srovnat s Alpskými standartami, turistických středisek. Díky vybudovanému zázemí poskytneme možnosti relaxace a turistiky po celý rok. Těšíme se na vaši návštěvu a jsme přesvědčeni, že turistické středisko Čenkovice vyhoví celému spektru turistů a cestovatelů, všech věkových skupin a nejsme orientováni jen na movitější klientelu, ale zázemí u nás najdou turisté, kteří preferují finanční stránku věci a vyslovený luxus si rádi odpustí a jejich luxusem zůstanou romantické zážitky ve středisku Čenkovice a jeho okolí.

Využijte našich webových informací s možností nahlédnutí, přes webové kamery na Čenkovice.