Post Jobs

Metoda 3D tisku

Plastový materiál

Vzestup 3D tisku vyvolal zájem široké veřejnosti, protože je to speciální metoda, která postupným přidáváním materiálu vyrobí celý předmět. Vše je zde řízeno elektronikou, takže profesionální stroje dokážou vyrábět předměty s velmi vysokou přesností. Navíc můžeme v počítači vytvořit i dost složitý model, přičemž pokud vše dobře nastavíme a případně zvolíme vhodné podpěry, tak jej vyrobí přesně tak, jak jsme chtěli. Vlastnosti tohoto předmětu se odvíjí podle toho, jaký konkrétní materiál zvolíte.

plastové lahve

I když se budete držet běžných tiskáren, které využívají plast, tak těch je dost druhů. U každého je jiná náročnost, protože mnohdy je potřeba kromě trysky nahřát také podložku. Takový ABS plast to přímo vyžaduje. Jeho hlavní výhoda je v tom, že má dobrou pevnost, takže se z něj dají tisknout součástky, které budou nějak námahy. Nedosahuje takových parametrů jako kov, ale za to je lehčí a nebude nás trápit koroze.

Profesionální tiskárny

Pokud nás tato technologie zajímá, tak se dá pořídit tiskárna již za několik tisíc, což rozhodně není moc, vzhledem k tomu, co všechno dokáže. Na internetu je hodně návodů, takže pokud nás bude tisk bavit, tak se postupně všechno naučíme a nebude pro nás problém i v domácích podmínkách tisknout si všemožné předměty a užívat si mnoho zábavy. Může však nastat odlišná situace, kdy třeba nějaká firma zjistí, že by se jí vyplatilo nějaké součástky vyrábět touto metodou.

3D tisk

Jestliže k tomu nemáme vhodné stroje, které mnohdy stojí opravdu dost peněz a je potřeba s nimi umět pracovat, tak výrobu můžeme zajistit přes kooperaci s 3D tiskem na zakázku 3D-tiskni. Tato firma se jim zabývá na profesionální úrovni, takže se v něm opravdu vyzná a ráda pro Vás splní i náročnou zakázku. Klidně pro Vás vytvoří samotný model a následně jej vytisknout. Druhou možností je zaslání vlastního modelu, který následně vyrobí dle požadavků.