Post Jobs

Migréna útočí

Ta nesnesitelná silná bolest ta postihuje nejen část hlavy, ale celé naše tělo žen i mužů. Trpět můžeme nevolností a v nejhorším třeba ztrácíme i vědomí. Možná víte, o čem jsou tyto pouhá slova. Přichází buď vlivem nějakého onemocnění, hormonálních změn nebo z psychických důvodů. I pouhý stres v pracovním nasazení se na nás „podepisuje“. Bohužel na migrénu má vliv více faktorů. Dalším vyvolávacím zdrojem může být obyčejný parfém nebo změna počasí. To také může mít souvislost se záchvaty, a přesto nemusíme být ani vážně nemocní. Je těžké určit příčinu. Jak s migrénou můžeme zatočit a co nám může pomoci, když nezabírá to základní, jako jsou studené obklady a klidné místo pro odpočívání?
 léky na bolest
Silné léky– pokud máme migrény, považujeme za nutnost podstoupit důkladné vyšetření. Tímto získáme silné léky, které bolest skutečně utlumí a případně zabrání další migréně.
 
Bylinky– od našich babiček víme, že bylinky jsou přírodní zázrak a často jsou všechny jakýmsi pokladem. Proto i tady můžeme využít známou a oblíbenou mátu. Dále může být nápomocná dobromysl lékařská nebo i pouhý čaj ze zázvoru.
 bylinkový čaj
Hořčík– velmi oceněno může být podání obyčejného hořčíku, který u většiny „postižených“ právě chybí. V potravinách ho najdeme v dýňových semínkách, v avokádu, v mandlích, v banánech a podobně.
 
Naše zdravotní stránka by měla být vždy na prvním místě.Proto pokud pociťujeme, že se náš stav zhoršuje nebo jsou bolesti hlavy a migrény časté, určitě není na škodu navštívit lékaře. Vyšetření nezabere tolik času a budeme mít jistotu a přehled o svém zdraví. Navíc tak předejdeme do budoucna dalším velkým bolestem. Buďme plní života a nenechejme se touto nemocí pohltit. Život s migrénou není lehký a každým dnem se může znovu přihlásit. Varovným příkladem by mohla být náhlá únava, případně objevení aury. Jde o jisté záblesky a křivky před očima kdy dokonce spatně vidíme.