Post Jobs

Nebaví vás žehlení? Učiňte mu přítrž!

Jedna z nejnudnějších a nejotravnějších domácích prací je jednoznačně žehlení. Vlastně je úplně zbytečné, když se nad tím zamyslíte, vydrží vám rovné a nepokrčené stejně jenom pár minut, co ho máte na sobě, pak se vytvaruje podle toho, jak sedíte, stojíte, hýbete se, nebo podle toho, jak se potíte.

žehlení prádla
Chcete vědět, jak se zbavit úmorného žehlení a zároveň mít prádlo rovné?

1.       Nastavení pračky
Pokud máte v pračce proces ždímání, nastavte si ho na nižší otáčky. Pokud ho nastavíte na dvanáct set otáček, je jasné, že bude prádlo seždímané a bude vypadat, jako by ho přežvýkal sudokopytník.

2.       Správně věšet
Všechno prádlo dobře protřepejte, natáhněte a kolíčky uchyťte do švů oblečení tak, aby nebylo vidět, kde a jak látku přehýbáte.
vyžehlený len
3.       Správě pověsit
Pokud perete blůzky, svetříky a jiné jemné prádlo, které je třeba dobře vyžehlit, aby v něm nebyly záhyby, jistě byste měli prádlo nejenom dobře protřepat, ale také pověsit a nechat uschnout na ramínku. Zvláště to platí u jemných pletených svetrů a jednoduchých košil nebo blůzek. Platí to i u saka, sukní a plátěných kalhot, pokud na ně nežehlíte puky. Retro dneska letí.
Ideálně vyberte svetrům širší umělohmotná ramínka. Příliš úzká nebo dřevěná ramínka by mohla jemnou tkaninu poškodit, úzká ramínka mohou svetříky zase vyvěsit.
pračka a sušička
4.       Sušičky
Nechte si pomoci od profesionálů. Nastavte si na sušičce ten správný program, který ohlídá, jaké prádlo je vevnitř, jak moc musí být program šetrný, jaká vlhkost je ideální a samozřejmě vám prádlo také dostatečně provoní. Není nic lepšího než mít doma takového pomocníka, na kterého je spoleh. Moderní sušičky navíc mohou fungovat i přes internet věcí, takže si je společně s pračkou můžete nastavit tak, aby se zapnuly i ve chvíli, kdy nejste doma. Navíc nemusíte prádlo ani věšet, ani ho kolíčkovat, ani ho poté žehlit.