Post Jobs

Úložné systémy v dětském pokoji

Aby dětský pokoj vypadal uklizeně a byl i funkční, je třeba vhodně zvolit systém ukládání hraček a oblečení. Tento systém by měl být vzhledný ale i funkční, tak aby doplňoval celkový vzhled dětského pokoje. Na výběr máme z následujících možností:

americká dekorace


·         Úložné boxy

Úložné boxy dokážou ušetřit spoustu místa, dají se do nich velice rychle uklidit především nepotřebné a sezonní věci. Velkou nevýhodou je nevzhlednost boxů. Výhodou je velké množství rozměrů a typů boxů, některé i s obrázky, nebo průhledné, což pomáhá přehlednosti. Úložné boxy se dají třeba zasunout pod postel, kde budou neustále k dispozici a zároveň budou pěkně schované.


·         Regál na hračky

Regály na hračky do dětských pokojů se vyrábí v pestrých barvách a jedná se ve většině případů o kombinaci dřevěného „korpusu“ a textilních boxů v barvě. Výhodou je velká přehlednost o hračkách v boxech, dítě vidí kde kterou hračku má. Regál udělá v dětském pokoji parádu a navíc vychází poměrně levně.


·         Skříně

Klasické šatní skříně se do pokoje samozřejmě dát můžou, především pokud je pokoj dostatečně velký. Výhodou je, že se do nich dá umístit oblečení, jak na pověšení, tak do regálů. Nevýhodou je příliš velký rozměr skříní, které mohou zavazet a to hlavně u menších dětí. Dobrou volbou je třeba i komoda, která je trochu menší.
dětský pokoj pro holky


·         Otevřené skříně

Otevřené skříně jsou v současné době velkým hitem a jsou vhodné především do pokoje adolescentů. Výhodou je velká přehlednost skříně a jednoduché ukládání oblečení. Nevýhodou je to, že se na oblečení ve skříni práší.


·         Šatník

Velký samostatný šatník je snem snad každé holčičky. Pokud na něj máte prostory, pak neváhejte. Šatník může být pro mladou slečnu úžasným zázemím, vždy bude vědět, kde co má a nikdy nebude bojovat s nedostatkem místa na oblečení. Nevýhodou šatníku je především prostorová náročnost a těžší údržba.