Post Jobs

Odpouštět či nikoli?

Pokud jste si prošli tím, že Vás někdo v životě podvedl, tak víte, že to je něco naprosto nesnesitelné. Hlavou se Vám neustále hodní několik myšlenek, které jsou naprosto protichůdných emocí a Vy nevíte, co vlastně cítíte víc. Důležitou věcí, kterou si řekneme hned na začátku je to, že to chce čas, a to opravdu hodně času. Nic jiného Vám rány nezahojí tak efektivně. Pamatujte, že pokud se rozhodnete své pokořené já vystavit novému vztahu, tak to bude jen začátek dalšího konce a zlomíte tím srdce dalšímu člověku, který za to ani nemůže a odstartujete tak začarovaný kruh, ze kterého není cesty ven.
slunce v srdci

Snažte se, co nejméně přemýšlet nad tím, jak Vám to dotyčný či dotyčná mohl či mohla udělat, ale ptejte se proč. Co ho či ji vedlo k tomu, že byl/a tak nespojený/á, že musel udělat něco tak nemorálního. Často je totiž tady ten zakopaný pes a plno lidí bere nevěru jako únik z reality, která jim ubližuje. Neuvědomují si v tu chvíli, že dělají něco, co bude mít naprosto fatální důsledky a ublíží to hned několika lidem. Věřte také tomu, že dříve nebo později je dožene nesnesitelná spousta výčitek, s kterými budou žít každý den, a to je mnohem větší utrpení než to, co prožíváte Vy.

Nesnažte se tedy něco předbíhat, ale projděte si tímto nepříjemným obdobím krůček po krůčku. Když totiž něco přeskočíte, tak Vás to dožene v době, kdy si budete myslet, že už je to dávno za Vámi a vrátí Vás to na úplný začátek.
piškvorky se srdíčky

Otázkou je, zdali se nevěra dá omluvit a přejít. To už je opravdu těžká otázka a člověk si na ni musí odpovědět vždy sám podle svého svědomí a vědomí. Samozřejmě že problémy byly asi na obou stranách, když k tomuto došlo a záleží na okolnostech, při kterých k tomu došlo. Pokud ale vidíte, že Vás dotyčný opravdu miluje, pak si dopřejte potřebný čas, abyste si vše ujasnili a byli schopní odpuštění… A vlastně uvidíte, jestli onen viník stále čeká na Vaše odpuštění anebo jste se v něm opravdu spletli a je už dávno s někým jiným.