Post Jobs

Pohádkové prostředí

Jestliže patříte mezi fanoušky českých pohádek a nemůžete se nabažit dechberoucího prostředí, rozhodně byste neměli vynechat zámek v Ploskovicích. Ploskovický zámek, nadchne nejenom nadšence do barokní architektury. Zámek oplývá nevídanou krásou, a aby to ale nebylo málo, je vsazen do jedinečného zámeckého parku.
dva lidé ťukající se sklenicemi vína na pikniku
Ploskovický park a zámek se věnoval mnoha pohádkovým titulům, mezi které patří například Princ a Večernice, Jezerní královna nebo Čertova nevěsta. Nicméně pohádkové filmy, které mají rádi nejen mladí diváci není to jediné, co se na zámku natáčí. Mnohokrát byl využit i jako prostředí na natáčení hudebních videoklipů. Mezi ty nejznámější zpěváky, kteří se v prostředí zámku zazpívali patří i světově proslulá Celine Dion se svou romantickou písní s názvem „It´s All Coming Back To Me Now“.
Není se tedy čemu divit, když řekneme, že návštěvnost ploskovického zámku stále roste. Na své si přijdou i milovníci přírody, během odborných prohlídek zámeckého parku s odborným botanikem. Park je nádherný v každém ročním obdobím. V parku ploskovického zámku volně žijí majestátní zvířata, pávi, kteří na toto místo lákají mnoho turistů. Je zde tedy veliká šance, že si odsud domů odvezete i ptačí pero, které vám toto krásné místo bude připomínat na dost dlouhou dobu.
dřevěná lavička v parku
Zámek je tedy vhodný jak pro turisty, kteří vyhledávají informace o historii daného místa, rovněž i pro ty, kteří si užívají krásy přírody. Do parku je možné si vzít i vlastní deku, a uspořádat si zde piknik s vašimi nejbližšími. Není ale zrovna počasí na piknik, nezoufejte. V okolí zámku se nachází krásná kavárna, která dokáže uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Tak neváhejte, a vyrazte obdivovat krásy severních Čech. Mnoho návštěvníků se do Ploskovic vrací, právě díky své nevídané atmosféře, která je zkrátka jedinečná.