Post Jobs

Tajemství kouzelnických triků

Kouzla měl rád snad každý z nás, když byl malý. Našim snem bylo vidět kouzelnickou show na vlastní oči a pokud se nám tento sen splnil, nechali jsme se jí jednoduše stáhnout do říše kouzel a neuvěřitelné magie. Ovšem pravdou je, že mnohé triky nás udivují dodnes a my těžce uvažujeme o tom, jak jsou provedeny. Popišme si tedy, jaké je tajemství těch
nejznámějších kouzelnických kousků.
Kouzelnické náčiní
· Žena v krabici – Tento trik poprvé provedl Američan Selbit, jen se nejednalo o trik takový, jak ho známe v dnešní verzi. Poprvé se jednalo o ženu, která se celá skrčila do jedné části bedny a kouzelník ji poté jako by rozřezával. Jeho následovníci trik dovedli k dokonalosti tím, že do druhé části bedny umístili další ženu, které z krabice trčely nohy. Obecenstvo tak jednoduše uvěří tomu, že kouzelník ženu opravdu rozřeže vejpůl a poté ji opět složí dohromady.
· Žena v krabici 2 Jde v podstatě o stejný trik, který je ale proveden naopak ve stoje. Hlavní pointou opět krabice, která je rozdělena na tři kusy. Zde vleze asistentka, ze které kouzelník udělá tak zvaný lidský cik cak. Pravdou je, že v krabici je i tak dost místa, takže se asistentka v pohodě vejde do všech tří kusů. Musí jen udržet rovnováhu.
· Spojený provázek – Další známý trik spočívající v rozstřihnutí provázku, který je následně záhadně opět vcelku. Nejedná se ovšem o žádný zázrak, pokud za zázrak nepovažujete speciální kouzelnický vosk, jímž je provázek namazaný. Po rozstřihnutí tedy kouzelník pouze dva konce přitlačí k sobě a vše tak působí, že je provaz v původním stavu.
Kouzelník a asistentka
· Tužka a bankovka – Článek o kouzelnických tricích se samozřejmě nemůže obejít alespoň během jednoho triku, který vymyslel ten nejznámější mág všech dob, jímž nebyl nikdo jiný než David Copperfield. Nebo povedlo se vám snad někdy přeřezat tužku obyčejnou bankovkou? Pokud je vaše odpověď kladná, můžete si pogratulovat, protože jste mnohem lepší než již zmíněný mág. Ten používal totiž tužku, která byla šikmo rozříznutá a spojená silnými magnety, v nichž spočíval celý trik.
· Levitace – Kdo by alespoň jednou v životě nezkoušel levitovat stejně jako muž sedící ve vzduchu opírající se pouze o silnou hůl? Pravdou ovšem je, že o skutečné levitaci sní i tento muž, jelikož ve skutečnosti pouze sedí na pevné konstrukci, kterou dokonale zakrývá objemným hábitem, jež má na sobě oblečený.
Králík v klobouku
· Kouzla s kartami – Telepatie s kartami? Nikoli, pouze jednoduchý systém poskládání karet, který se opakuje tak, že vše v konečné fázi opravdu vypadá tak, že tento iluzionista dokáže odhalit tajemství vaši mysli.