Post Jobs

Kouzelník Martin

Kouzla, magie, čáry. Ať již to nazveme jakkoli, faktem je, že magie jakožto celosvětový fenomén, tu existuje a lidstvo fascinuje již po staletí. Magie je pro lidstvo něčím záhadným, něčím, čemu by chtěli porozumět a naučit se to ovládat. Zároveň však tu vždy existovala i určitá forma strachu z neznáma.

Magie nebyla vždy přijímána tak, jak je tomu dnes. Stačí se ohlédnout do minulosti. Mnoho lidí bylo popraveno za „obcování s temnými silami“ a to se často nejednalo o magii samotnou. Stačilo, abyste se trochu vyznali v bylinkaření či alternativní medicíně a zajistili jste si tak nedobrovolně místo na hranici.

kniha

V dnešní době fenomén magie přechází do jiného slova smyslu, než ji známe z knih a filmů o čarodějnicích. Magii z velké části tvoří iluzionismus, což je vytvoření klamu (iluze) pro pobavení diváka. Člověk provozující tento obor – Iluzinosta, by měl mít velmi dobré znalosti psychologie, herectví i manipulačních technik. Mezi první moderní Iluzionisty patří Jean Eugène Robert-Houdin. Mezi další magické obory patří: mikromagie (kouzla s kartami, mincemi, kouzla se odehrávají přímo v rukou diváka), všeobecná magie (kouzla s živými předměty, manipulace jako taková (klasickým trikem je tzv. Chicago*), již zmíněná iluze, mentální magie (hypnóza, sugesce) a street magic nebo-li pouliční magie.

klobouk

Martin Kellman je kouzelníkem vaskouzelnik.cz již přes 17 let. Má široké spektrum zaměření, od dětí přes dospělé až po moderování. Preferuje spíše mikromagii a to hlavně u dospělých diváků. Sám o sobě říká, že „kouzlení pro něj není koníček ale životní styl.“ Martina Kellmana si lze objednat na různé společenské akce od narozenin po firemní večírky. Zde všude Vám ukáže kouzelnické triky, nad kterými Vám zůstane rozum stát. S Martinem se také můžete domluvit na vystoupení na přání, kdy spolu můžete vytvořit něco neskutečného. Sám se podílel na tvorbě reklam pro společnosti Božkov a CAMPARI.

Pokud si přejete se nechat doslova očarovat šikovností a dovedností kouzelníka Martina Kellmana, nyní je ten pravý čas. Až budete přemýšlet nad programem na Vaší oslavu narozenin nebo firemní večírek, rozhodně byste měli do programu zařadit i trochu té magie.