Post Jobs

Seznamujte vaše děti již od útlého věku s knížkami

Než se dopracujete ke čtení pohádkových příběhů vaší ratolesti před usnutím, ještě si počkáte. Teď se staráte o malé miminko, které sice roste jako z vody, ale četbě pohádek ještě jaksi nerozumí. Takovému miminku prozatím plně postačuje pevná náruč tatínka a klidné a milé slovo maminky. Dítě vnímá nejen od kolébky zvuk řeči, ale vnímá i když je u maminky v bříšku. S rodiči se tak nenásilně sžívá, a proto je dobré, aby i k nenarozenému miminku maminky s láskou promlouvaly. holčička čte knížkuPro leckterou mladou ženu je to nesnadné anebo těžce uvěřitelné, ale je vědecky prokázáno, že dítě vnímá rozpoložení své matky. Nemusíte vašemu zatím ještě schovanému děťátku předčítat pohádky od rána do noci, ale můžete si prozpěvovat, a hlavně laskavě a s pochopením k němu, byť jen krátce promlouvat.
Dítě vnímá váš ton hlasu. Pozná, zda jste v dobrém rozpoložení anebo ne. Při negaci se více vrtí a nemusí prospívat tak dobře, jako když se na něho jeho rodiče těší a vnímají ho, byť je ještě schované.barevná knížka pro děti
Jakmile děťátko vypluje na svět, začne se svět okolo něho točit. Človíček přinesl do rodiny nový život a novou energii. Maminka a tatínek se sžívají s novou situací, někdy zlehka, někdy ztěžka. Ale kde nechybí láska, jde vše jako po másle. Časem se vše ustálí a přejde do klidnějšího modu. Ale to neznamená, že s dítětem přestáváte komunikovat. Naopak – vy jste ty nejdůležitější osoby, kterým z celého srdce vaše dítě důvěřuje a jste to vy, kteří mu zprostředkováváte styk se světem.
A proto miminku nabídněte i knížky. Ano, již od útlého věku jsou pro děti připraveny skvělé obrázkové knihy. A můžete začít u vás doma při koupání ve vaně! Při koupání vaše zlatíčko zabaví Knížky pro nejmenší Kojenecké oblečení, a to omyvatelná knížka, která je určena právě i do vody. Dítě zaujme spoustou barevných obrázků, může ji polévat vodou, cumlat. Nenásilně mu vpravujete do hlavičky lásku ke knížkám a ke čtení.